Lenistwo duchowe. Smutek uśpionej duszy

Intrygująca książka o tajemnicach ludzkiej duszy. Autor prowadzi subtelne śledztwo w poszukiwaniu prawdy o ukrytych intencjach, nieujawnionych emocjach i namiętnościach, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Przytacza liczne przykłady i fascynujące świadectwa. Dochodzi do zdumiewających wniosków: odkrywa prawdę o chorobie duszy, która prowadzi do śmierci duchowej.

Kliknij: http://goo.gl/lskbe

Są choroby, które przebiegają niezauważone i rozwijają się bezobjawowo, a kiedy się ujawnią, często jest już za późno, aby je wyleczyć. Podobny przebieg może mieć choroba duszy. Lenistwo duchowe jest dolegliwością ukrytą i paraliżującą duszę, co sprawia, że jej postępu nie sposób zahamować. Na wstępie atakuje rozum zaciemniając go; potem dotyka wolną wolę, którą osłabia i wyniszcza.

Człowiek leniwy duchowo puszcza cugle wyobraźni i ukrywa się w fantazji z zamiarem odnalezienia w niej pozornych sukcesów lub fikcyjnego szczęścia, którego nie potrafi znaleźć w powszednim życiu przeżywanym według planu Bożego. Choroba ta może zostać wyleczona tylko przez Jezusa Chrystusa. Autor podaje sprawdzone przez wieki tradycji sposoby, jak obudzić uśpione serce.

Czytając tę książkę, dowiesz się:

  • Dlaczego ludzie uważający się za dobrych chrześcijan żyją tak, jakby Bóg nie istniał?
  • Jakie są przyczyny cichego odchodzenia narodów od Chrystusa i Kościoła?
  • Skąd się biorą i co zwiastują: zniechęcenie, drażliwość, opór przed Bogiem, spowiedzią i modlitwą oraz narastające poczucie, że życie wiarą jest ciężkie i nie do uniesienia?

"Lenistwo duchowe" to cenny i praktyczny poradnik duchowy dla wszystkich, którym brak nadziei, przeżywających zniechęcenie, odczuwających niezdolność do życia w modlitwie, żywiących nieprzejednaną urazę czy opór względem Boga i wszystkiego, co Boże.

Francisco Fernandez-Carvajal – hiszpański duchowny rzymskokatolicki, duszpasterz akademicki, autor licznych książek religijnych z dziedziny duchowości. Mieszka i pracuje w Madrycie. Jego najbardziej popularnym dziełem są siedmiotomowe "Rozmowy z Bogiem", przetłumaczone na wiele języków i osiągające łącznie ponad 2 miliony nakładu.

Kliknij: http://goo.gl/lskbe


Nasze Wydawnictwo - zajrzyj.
KLIKNIJ: [tutaj]

Zostaw komentarz